Fleternaroute
De route laat je kennismaken met het landschap tussen Poperinge en Vleteren. De streek is bekend om haar hoppeteelt. Het landschap is zeer afwisselend: nu eens domineren bossen en parken, dan weer bepalen akkers of laaggelegen weiden (Puydebroeken) het landschapsbeeld. Rode draad van deze tocht is de vallei van de Vleterbeek. De route ontleent haar naam aan het Keltisch-Germaanse toponiem Fleterna.
Met dank aan Westtoer.
- 50 km
- De Meestersmolen, Hogebrugstraat - 8640 Oostvleteren 1, 8640 Vleteren
- De route is bewegwijzerd met bordjes (geen fietsknooppunten, maar eigen bewegwijzering).
Reviews (8)
schrijf review - gegevens fietsroute
Mooie route met veel natuur,vind het alleen wat jammer dat de route zich nogal langs grote banen zonder fietspad situeren ondanks het zo’n prachtig landschap!
mooi , afwisselend, en zeker tijdens de hoppeoogst
Mooie tour.
Tussen de velden van spruitjes,tabak en natuurlijk hoppe.
Voor herhaling vatbaar!
Zeer mooie streek met veel afwisseling, akkerlanden, bossen, de abdij, de markt van Poperinge, veel gelegenheid voor een natje en een droogje! De route is ook totaal niet lastig, het is overal plat.
We hebben de route ook heel goed kunnen volgen, de bordjes staan overal duidelijk geplaatst.
Een echte aanrader!
aangename route, blijkbaar heeft de route een onderhoudsbeurt gehad geen problemen met bewegwijzering
heb al zeer veel routes gefietst maar deze route is de slechtste dat ik ooit heb gefietst het begin al aan de Meestermolen daar staan geen bewegwijzering dus is het al zoeken aan de verkeerslichten daar sta er een bord dan fiets je voor zeer slechte baantjes en na nog geen 10km verder opeens geen bewegwijzering meer te zien !!! dus dan is het weer zoeken
mooie route langs rustige wegen, en gemakkelijk te doen met het ganse gezin
een leuke route, dwars door de natuur en met vele kleine verrassingen voor deze die ze willen ontdekken, aangenaam en rustig en niks bergop